Strona główna | Mapa serwisu | English version

reść

Działki rekreacyjne, Jarosławiec, 2009


Inwestor: prywatny
Lokalizacja: okolice Jarosławca, Zachodniopomorskie, Polska
Powierzchnia: ok. 6 ha
Data: 2008 r.
Realizacja: planowana w przyszłości



 
Obecnie teren inwestycji jest zupełnie nie zainwestowany i stanowi grunty rolne i leśne, są to głównie łąki wilgotne oraz tereny zalesione. Planowany nowy podział działek przewiduje wydzielenie dwóch dróg dojazdowych przebiegających w kierunkach wschód – zachód i łączących się z istniejącą drogą dojazdową prowadzącą do drogi publicznej. Na istniejącym nie zainwestowanym terenie powstanie 16 działek pod zabudowę rekreacyjną (budynki rekreacji indywidualnej - letniskowe). Z tych 16 działek, cztery znajdujące się w centralnej części terenu będą mogły być zainwestowane przez dwóch oddzielnych użytkowników, ponieważ każda z tych działek będzie miała dostęp do dwóch dróg dojazdowych. 15 działek będzie miało powierzchnię ok. 3700 m2, a pozostała jedna działka będzie miała powierzchnie znacznie większą ze względu na dość duży fragment gruntu leśnego znajdujący się w jej granicach. Kolejne dwie działki, jak już wspomniano powyżej, będą stanowić drogi dojazdowe.

Na terenie nowo powstających działek zaprojektowano następujące elementy zagospodarowania terenu: gotowe drewniane budynki rekreacji indywidualnej (domki letniskowe), podziemne zbiorniki na nieczystości stałe i ciekłe, własne ujęcia wody (studnie), miejsca parkingowe, podjazdy, drewniane altany, grupy krzewów, bylin i traw ozdobnych, a także drzewa.

Na działce położonej w centralnej części w niniejszej koncepcji zagospodarowania terenu zaprojektowano wielofunkcyjne boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę, a także plac zabaw dla dzieci. Działka, o której mowa będzie ogólnodostępna dla wszystkich przyszłych właścicieli działek rekreacyjnych położonych w jej najbliższym otoczeniu. W niniejszej koncepcji zaproponowano poszerzenie istniejących wąskich i  podłużnych działek, na których w przyszłości powstaną drogi za pomocą cofniętych linii ogrodzeń poszczególnych działek. Zakłada się, iż każdy z indywidualnych właścicieli zrealizuje ogrodzenie w linii odsuniętej 4 m od granicy działki stanowiącej teren pod drogę. Dzięki takiemu zagospodarowaniu będzie możliwe utworzenie szpalerów z drzew o pokroju kolumnowych (Dąb szypułkowy – Quercus robus ‘Fastigiata’) w pasach przyszłych dróg dojazdowych, a także wybudowaniu w przyszłości chodników po obu stronach dróg. W kilku miejscach, w części wschodniej terenu, w rezerwie uzyskanej w wyniku cofnięcia ogrodzeń zaprojektowano miejsca parkingowe.







© 2011 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE, Marek Leśniewski ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU (dot. prac autorskich)
© 2011 ALL RIGHTS RESERVED, Marek Leśniewski LANDSCAPE ARCHITECTURE